26 Nisan 2017 Çarşamba

BİLSEM (1.SINIF,2.SINIF VE 3.SINIF) GRUP TARAMA UYGULAMASI SONUÇLARI

8. Sınıfların Merkezi Sınav Konuları

8. Sınıfların Merkezi Sınav Konuları

25 Eylül 2013 Çarşamba 00:09
8. Sınıfların Merkezi Sınav Konuları

İşte 8. Sınıfların Merkezi Sınav Konuları

2013-2014 yılında ilk defa 8.  sınıflar  için uygulayacağı  yeni  SBS sistemiyle ilgili ayrıntılı bilgi  aşağıda yer almaktadır.MEB yayınladığı belgelerle  Türkçe, Matematik, Fen ve  teknoloji , T.C. İnkılap  tarihi  ve Atatürkçülük, Yabancı dil ile Din kültürü ve ahlak  bilgisi   dersleri  için sınavda çıkacak konulara yer vermiştir.

 

 MEB'in açıklaması;

 

Ortaokulların 8 inci sınıflarında 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Türkçe, matematik, fen ve  teknoloji , T.C. inkılap  tarihi  ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak  bilgisi   derslerinde ; bir dönemde iki sınav yapılan  derslerin  ilk sınavı, bir dönemde üç sınav yapılan  derslerin  ise ikinci sınavı merkezi sistem ortak sınav,seklinde uygulanacaktır.

 


Merkezi sistem ortak sınavda kapsam birlikteliğinin sağlanması açısından  öğretmenlerin   yıllık  planlarını uygulamalarında  bu çizelgelerin dikkate alınması önem arz etmektedir.

 

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında birinci dönem merkezi sistem ortak sınavın 2013 yılı Kasım ayının son haftasında, ikinci dönem merkezi sistem ortak sınavın ise 2014 yılı Nisan ayının son haftasında yapılması planlanmıştır.

 

 


Ortaokulların 8'inci  sınıflarında  2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, T.C. inkılap  tarihi  ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde , bir dönemde iki sınav yapılan derslerin ilk sınavı, bir dönemde üç sınav yapılan  derslerin  ise ikinci sınavı merkezi sistem ortak sınav şeklinde uygulanacak.

 


Merkezi sistem ortak sınavların yapılacağı tarihe kadar öğretim programlarının islenişinde Türkiye genelinde birlik  sağlamak  amacıyla 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı'na mahsus olmak üzere, çalışma takvimine göre konu/kazanımların dağılımını gösteren çizelgeler hazırlandı. Merkezi sistem ortak sınavda kapsam birlikteliğinin sağlanması açısından  öğretmenler   yıllık  planlarını  uygulamada  bu çizelgeler dikkate alacak. 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında birinci dönem merkezi sistem ortak sınavın 2013 yılı Kasım ayının son haftasında, ikinci dönem merkezi sistem ortak sınavın ise 2014 yılı Nisan ayının son haftasında yapılacak. Merkezi sistem ortak sınavların kesin tarihleri ile uygulanmasına ilişkin hususlar Bakanlıkca hazırlanacak yönerge ve kılavuzla düzenlenecek.

 


ÖĞRETMEN  VE  OKUL   YÖNETİMLERİ  KONULARIN EKSİKSİZ İŞLENMESİ KONUSUNDA TEDBİR ALACAK

Birinci dönemde yapılacak merkezi sistem ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı, eğitim öğretim yılının başından 'Birinci Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavı'nın yapılacağı tarihe kadar olan konu/kazanımlarla sınırlı olacak. İkinci dönemde yapılacak merkezi sistem ortak sınavda sorulacak soruların kapsamı ise eğitim öğretim yılının başından 'İkinci Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavı'nın yapılacağı tarihe kadar işlenecek  olan  tüm konulardan olacak. Birinci Dönem Merkezi Ortak Sınav'ının ve İkinci Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavı'nın yapılış  tarihi  itibariyle, çalışma takviminde belirtildiği şekilde konu-kazanımların süresi içinde işlenmesi ve bu bağlamda  öğrencilerin  eksiklerinin kalmaması için okul  yönetimleri  ve öğretmenler gerekli tedbirleri alacak. Çizelgelerde 'Birinci Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınav' ve 'İkinci Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınav' dışında  öğretmenlerin  yapacakları diğer sınavlar için belirtilmiş  olan  tarihler öneri niteliğinde olacak.  Öğretmenler  bu sınavları belirleyecekleri bir tarihte de yapabilecek.

 

 

 

 

 

*****

 


 

 

 

*****

 

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

 2013-2014 Matematik Merkezi Sistem Ortak Konuları; 

 

 

*****

 

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

*****

 

 

 

 

 2013-2014 İnkilap  Tarihi  Merkezi Sistem Ortak Konuları; 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

  2013-2014 Fransızca Merkezi Sistem Ortak Konuları; 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

  2013-2014 Din Kültürü Merkezi Sistem Ortak Konuları; 

 

*****

 

 

 

 

 

*****

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

*****

 

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

*****

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

*****

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  e-gazete
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
  KARİKATÜR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV